Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Inainte de a posta problema ta, citeste aici!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Inainte de a posta problema ta, citeste aici! Spiter10

Inainte de a posta problema ta, citeste aici! _
MesajSubiect: Inainte de a posta problema ta, citeste aici!   Inainte de a posta problema ta, citeste aici! EmptyMier Noi 11, 2009 9:33 pm

De ce nu ma pot autentifica?

Acest lucru se poate întâmpla din mai multe motive. În primul rând verificaţi dacă aţi specificat corect numele de utilizator şi parola. Dacă da, contactaţi un administrator al forumului ca să fiţi sigur că nu aveţi interdicţie pe forum. De asemenea, este posibil ca proprietarul site-ului să aibă o eroare de confirgurare ce trebuie reparată.

De ce trebuie să mă înregistrez?

S-ar putea să nu fie nevoie, depinde de adminstratorul forumului dacă e nevoie să vă înregistraţi sau nu pentru a scrie mesaje. Oricum, înregistrarea vă va oferi acces la opţiuni care nu sunt disponibile vizitatorilor cum ar fi imagini asociate, mesaje private, trimiterea de email-uri altor utilizatori, înscrierea în grupuri etc. Durează doar câteva momente, aşa că vă recomandăm să vă înregistraţi.

De ce sunt scos afară din forum automat?

Dacă nu activaţi opţiunea Autentifică-mă automat la fiecare vizită atunci când vă autentificaţi, veţi fi autentificat doar pentru o perioadă de timp prestabilită. Această măsură previne ca altcineva să se folosească de contul dumneavoastră. Pentru a rămâne autentificat tot timpul, bifaţi această opţiune la autentificare. Acest lucru nu este recomandat dacă accesaţi forumul de la un calculator public, cum ar fi de la o bibliotecă, internet cafe, laborator de calculatoare (la liceu/universitate etc.). Dacă nu vedeţi această opţiune, înseamnă că a fost dezactivată de către un adminstrator al forumului.

Mi-am pierdut parola!


Nu intraţi în panică! Parola dumneavoastră nu poate fi refăcută, dar poate fi resetată uşor. Pentru a realiza acest lucru, mergeţi la pagina de autentificare şi folosiţi legătura Am uitat parola. Urmaţi instrucţiunile şi în scurt timp ar trebui să vă puteţi autentifica.

Sunt înregistrat dar nu mă pot autentifica!


Mai intâi verificaţi dacă aţi specificat corect numele de utilizator şi parola. Dacă sunt corecte, atunci s-a întamplat o situaţie din două posibile. Dacă este activată opţiunea COPPA şi aţi specificat la înregistrare că aveţi sub 13 ani, atunci va trebui să urmaţi instrucţiunile primite. Unele forumuri obligă ca utilizatorii noi să fie activaţi; astfel contul trebuie activat fie de către dumneavoastră personal, fie de către un administrator înainte de a vă puteţi autentifica. Această informaţie a fost prezentată la înregistrare. Dacă aţi primit un email atunci urmaţi instrucţiunile. Dacă nu, e posibil să fi specificat o adresă de e-mail incorectă sau mesajul a fost prelucrat de un filtru de spam. Daca sunteţi sigur că adresa de e-mail folosită este corectă atunci încercaţi să contactaţi un administrator.

M-am înregistrat cu ceva timp în urmă dar acum nu mă mai pot autentifica?!

Verificaţi-vă mesajul pe care l-aţi primit când v-aţi înregistrat pentru a verifica numele de utilizator şi parola; apoi încercaţi din nou să vă autentificaţi. Este posibil ca un administrator să fi dezactivat sau să fi şters contul dumneavoastră dintr-un motiv sau altul. De asemenea, multe forumuri şterg periodic utilizatorii care nu au activat pe o perioadă lungă de timp pentru a reduce dimensiunea bazei de date. Dacă s-a întâmplat acest lucru, încercaţi să vă înregistraţi din nou şi să vă implicaţi mai mult în discuţii.

Ce este COPPA?

COPPA, sau "Child Online Privacy and Protection Act of 1998" (Actul penrtu protecţia copiilor pe Internet din 1998) este o lege din Statele Unite care solicită site-urile care pot colecta informaţii personale de la minorii sub vârsta 13 ani să obţină acordul scris al părinţilor sau altă metodă legală prin care tutorele legal îşi dă acordul pentru colectarea informaţiilor personale de la minorul cu vârsta sub 13 ani. Dacă nu sunteţi sigur dacă acest lucru este aplicabil dumneavoastră - ca un utilizator ce se înregistrează - sau acestui site pe care încercaţi să vă înregistraţi, contactaţi un consilier legal pentru asistenţă. Reţineţi că echipa phpBB nu poate furniza sfaturi juridice şi nu este un punct de contact pentru implicaţii legale de orice fel cu excepţia celor specificate mai jos.

De ce nu mă pot înregistra?


Este posibil ca proprietarul site-ului să fi interzis adresa IP de pe care intraţi sau să fi dezactivat numele de utilizator pe care încercaţi să-l înregistraţi. De asemenea, înregistrarile noi ar putea fi dezactivate de către proprietarul site-ului pentru a preveni vizitatorii noi să se înregistreze. Contactaţi un administrator al forumului pentru asistenţă.

Ce face opţiunea “Şterge toate cookie-urile forumului”?

Această opţiune va şterge toate cookie-urile create de către phpBB care vă ţin autentificat pe forum. De asemenea, permite funcţionalităţi ca de exemplu citirea urmei dacă acest lucru a fost activat de către proprietarul forumului. Dacă aveţi probleme cu autentificarea sau dezautentificarea pe forum, ştergerea cookie-urilor forumului poate ajuta într-o astfel de situaţie
Sus In jos
 

Inainte de a posta problema ta, citeste aici!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona administrativa :: Inainte de a posta problema ta, citeste aici! Modeli10De interes-
Mergi direct la: