Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri Spiter10

Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri _
MesajSubiect: Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri   Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri EmptyJoi Apr 22, 2010 8:30 pm

Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri


Vagonul etajat romanesc, apartinand Cailor Ferate Sbingu Ploiesti, mi-a pus la incercare rabdarea si ingeniozitatea. Lucrarea destul de complexa prin perezenta celor doua etaje ce trebuiau iluminate la fel dar separat a necesitat un timp serios de gandire, pentru realizarea si conceperea unui plan menit sa indeplineasca conditiile de teren dar si de flexibilitate. De la bun inceput mi-am propus ca vagonul sa sufere cat mai putine modificari iar elementul de caroserie sa se desprinda de pe sasiu in mod evident fara interventia pistolului de lipit sau a altor demontari speciale. Solutia gasita o prezint in materialul ce urmeaza. http://trenulete.info/vagonul-etajat-romanesc-iluminare-pe-led-uri/

Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri Th_Etajat-17
Sus In jos
 

Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Modelism de la A la Z :: Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri Modeli10Modelism feroviar :: Vagonul etajat romanesc – iluminare pe led-uri Modeli10Locomotive, autotractoare, vagoane-
Mergi direct la: