Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Orasul din sufragerie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyVin Oct 10, 2008 8:01 am

La invitatia dvs. am deschis acest topic pentru a va impartasi din experienta mea in modelismul feroviar. Sunt foarte ocupat in aceste zile dar promit sa-mi fac timp cat de curand pentru a posta cat mai multe informatii. Deocamdata va anunt doar ca:
Citat :
Astazi vineri 10 octombrie, ora 11.00 A.M. Antena 1 Slobozia va difuza pe frecventa locala interviul cu mine si "Orasul din Sufragerie" urmand ca pe national sa mi se comunice programarea. Luni voi primi DVD cu emisiunea si-l voi posta pe mogulus in chanalul "Blumenberg" .... vizionare placuta
Sus In jos
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyDum Oct 12, 2008 1:16 am

multumesc pentru prezenta dvs pe acest forum

este adevarat, sunt la inceput de drum dar cu oameni ca dvs acest forum va avea raspunsuri la orice intrebare si va imbogatii imaginatia oricaruia dintre noi

ps: sper ca in orasul dvs "Blumenberg" sa nu existe personaje negative ca unele persoane descrise in: "evolutia dioramei la 11 octombrie 2008"
Sus In jos
avatar
jeli
Membru Forum

Data de inscriere : 04/10/2008
Numarul mesajelor : 18

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMier Oct 15, 2008 11:42 pm

asteptam cu mare interes sa ne expuneti din lucrarile si experinata dvs.eu am vazut diorama asta expusa pe alt forum.foarte frumos lucrat.felicitari.
  va anunt ca vom fura tot ce putem din experinta dvs.
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyJoi Oct 16, 2008 2:41 pm

De aceea am postat. Ca sa foloseasca toata lumea. Voi incerca dupa ce termin pregatirile de expo Brasov sa aduc si aici toate posturile mele. Pana atunci aveti la dispozitie situl meu http://trenulete.info

16 octombrie 2008

Am reusit sa definitivez conectarile liniilor in zona de transit dintre cele doua mese. Urmeaza cosmetizarea lor si confectionarea de mici poduri.

Am facut un mic filmulet cu trenul sponsorului dupa adaugarea de vagoane cu masinute asa cum se cade unui tren al pasionatilor de autoturisme.

Orasul din sufragerie Th_trensponsor

voi reveni cu detalii mai pe seara...
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyVin Oct 17, 2008 2:45 pm

Dupa fixarea bridelor pentru pozitionarea corecta a meselor dioramei, am "pietruit" partea "zidita" din zona frontala a aliniamentului ridicat al caii ferate. Am folosit pensula si tempera cu aracet pentru a picta la mana pietrele zidului. La final am captusit in sistem random cateva zone cu iarba si iedere diverse in prim strat. Dupa uscare voi reveni cu inca un strat de iedere si iarba de alta culoare. Acum aliniamentul arata mult mai realist. Urmeaza o usoara tunare a pietrelor folosind creioane colorate.
In zona barierei, un senzor de prezenta tip reed, declanseaza acum un generator de ton facut cu un CI 555 si care suna ca o goarna de locomotiva atunci cand se apropie un tren de bariera. Voi mai plasa astfel de montaje si in alte zone ale dioramei.
Orasul din sufragerie Th_17-10-2008-01 Orasul din sufragerie Th_17-10-2008-02 Orasul din sufragerie Th_17-10-2008-05
Sus In jos
avatar
obiwan
Membru Forum

Data de inscriere : 04/10/2008
Numarul mesajelor : 5

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyDum Oct 19, 2008 10:46 pm

:shock:Salut Prognosis! bine ai venit pe forumul nostru! Nici nu am avut timp sa vad ce ai mai facut la mega diorama.Am vazut in poze 4 alimentatoare Mehano si ma intrebam cum dracu' reusesti sa te sincronizezi cu ele? N-ar fi mai simplu sa treci pe digital?Bafta!
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyJoi Oct 23, 2008 8:54 am

obiwan a scris:
:shock:Salut Prognosis! bine ai venit pe forumul nostru! Nici nu am avut timp sa vad ce ai mai facut la mega diorama.Am vazut in poze 4 alimentatoare Mehano si ma intrebam cum dracu' reusesti sa te sincronizezi cu ele? N-ar fi mai simplu sa treci pe digital?Bafta!

Pentru cine are bani de digital e fooooarte simpul...

Am inceput marea operatiune de simplificare a blocului automat de comanda. Lucrarea de automatizare de pana acum s-a facut in trepte, pe masura ce situatia financiara si starea de sanatate mi-au permis construirea de module de comanda. Ideile de baza le-am avut de cand am inceput constructia dioramei, dar aplicarea lor s-a facut in trepte pe masura evolutiei lucrarilor. De aceea, automatizarea era lucrata pe bucati, fiecare montaj avand un rol in ansamblu si conectandu-se prin borne si fire la restul blocului.
Orasul din sufragerie Th_01
In apropierea barierei am facut astfel incat locomotivele sa actioneze un semnal sonor, ca o goarna de tren, care avertizeaza apropierea trenului de bariera. Montajul l-am facut simplu, cu un CI 555 si un releu de timp care actioneaza in doua trepte de sunet si de durata. Voi face un filmulet in care veti putea auzi sunetul produs de montaj. Difuzorul va fi amplasat in cantonul de langa bariera.
Orasul din sufragerie Th_goarna-01
Pentru zona de tranzit a liniilor de pe o masa a dioramei pe cealalta masa, ca sa acopar despartitura dintre mese, am confectionat din forex de 4mm grosime, cate un podet pentru fiecare linie. Acestea sunt demontabile si se extrag odata cu sectorul de linie intermediar ce face legatura fizica si electrica intre linii.
Orasul din sufragerie Th_podete-05
Am inceput crearea de scenarii folosind omuletii ce s-au adunat in dotare. Nu prea am personaje care stau asezate pentru a pune pe bancute. Am mai daugat ceva vegetatie prin cateva locuri si am mai adaugat cativa pomisori facuti din burete.
Orasul din sufragerie Th_03 Orasul din sufragerie Th_10
Parcul auto al dioramei a primit cateva noi masinute care vor da o nota de realism peisajului urban... in masura in care se poate. Astept cu nerabdare sosirea autobuzului scolar si sper sa adun fonduri pentru cumpararea unui set de personaje "profesor cu elevi"pentru a pune in curtea si in preajma scolii din Blumenberg.
Orasul din sufragerie Th_06 Orasul din sufragerie Th_09
Detalii si imagini mai multe http://trenulete.info/diorama/22-oct-2008.htm
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyVin Oct 24, 2008 9:52 am

23 octombrie 2008

Aseara am terminat in sfarsit primul bloc automat centralizat de pe tronsonul exterior al dioramei. Cele 5 montaje separate ce faceau treaba pe acest tronson au fost optimizate si modernizate apoi comasate pe o singura placa. Mult imbunatatita aceasta noua placa, are optiuni pe care le-am dezvoltat si le-am implementat in vederea unui aspect cat mai variat al functionarii dioramei. Dar, despre ce face noul montaj, dupa ce voi fi reusit sa-l plasez la loculul lui. Va urma si o noua fata a tabloului de comanda, cu multe lumini de control...

Orasul din sufragerie Th_releu_temporizare
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptySam Oct 25, 2008 7:03 pm

Aseara, multumita lui Razvan, noul meu coleg de pasiune din Slobozia, am avut in mana pentru montare gata si la comanda, noul montaj prelucrat dupa dorinta mea de catre acesta. Imbunatatirea facuta de Razvan este anume ca sistemul lucreaza acum cu temporizare pe baza de CI 555. Aplicatia acestui circuit in automatizarea dioramei aduce noi optiuni in circulatia cat mai realista a trenurilor. In acest moment, am terminat de implementat circuitul respectiv si el produce efectul de stationare pentru un timp, al trenurilor garate in vecinatate, inainte ca unul din ele sa plece. Iata un mic filmulet facut in proba rapida precum si detalii despre noile gaselnite implementate dioramei de la Slobozia.
Orasul din sufragerie Th_montaj1
Sus In jos
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptySam Oct 25, 2008 10:56 pm

nu vreau sa intrerup cursul acestui topic decat pentru un singur lucru:

"multa bafta la expo BRASOV"
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMar Oct 28, 2008 10:13 am

Multumesc Florin

28 octombrie 2008

Am reusit sa definitivez noul panou al tabloului de comanda... Acum, leduri bicolore semnalizeaza operatorului tot ce se intampla pe diorama. Semafoare, pozitia trenurilor in tunel, macaze, etc. De asemeni am terminat si ultimul montaj la sistemul de securitate. Acest sistem nu permite niunui tren care vine spre gara, sa intre daca, ambele linii sunt ocupate. Un eventual tren care apare neasteptat la intarea in gara opreste pana cand una din linii se elibereaza, indiferent care din ele si atunci trenul isi reia parcursul. Acelassi sistem l-am implementat si traseului de jos. El lucreaza pe principui sesizarii prezentei unui tren si al eliberarii unui bloc de siguranta intre oricare doua trenuri aflate in mers. Aceste montaje au rolul de a proteja trenuletele de eventuale erori umane la crearea parcursului sau la executarea manevrei de liber catre un tren oarecare accidental.

Orasul din sufragerie Th_28-10-2008-2
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyJoi Oct 30, 2008 9:32 am

Din plexiglas transparent, un LED si un crucifix sfintit de la manastirea Cozia, am creat o troita luminoasa pentru diorama mea! Amplasarea troitei este la intrarea in parcarea manastirii. Suportul si acoperisul troitei sunt lucrate din scobitori si bucatele de lemn de la linguritele de inghetata. LED-ul se alimenteaza la 12 v prin rezistor de 1200 ohmi. Am mai confectionat cativa pomi. Maine, dupa uscare, vor fi plantati pe diorama.
Orasul din sufragerie Th_troita-1 Orasul din sufragerie Th_troita-2 Orasul din sufragerie Th_troita-3
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptySam Noi 01, 2008 11:12 am

01 noiembrie 2008

Luna noiembrie a debutat cu ceva noutati pe diorama. In primul rand, aseara, Razvan a reusit sa termine montajul la cea de-a doua automatizare, in speta cea afectata blocului de comanda pentru tronsonul de sus. Sper ca astazi sa reusesc sa-l implementez si sa-l pun in functiune. Miniaturi multe au fost lucrate zilele acestea si montate pe diorama. Mai multe detalii in pagina 1 nov2008
Orasul din sufragerie Th_fantana-05 Orasul din sufragerie Th_statuia Orasul din sufragerie Th_taxare-02
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyLun Noi 03, 2008 8:11 pm

In sfarsit va pot prezenta filmul prelucrat pentru internet dupa interviul prezentat la Antena 1.
Vizionare placuta!
Sus In jos
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMar Noi 04, 2008 12:40 am

felicitari

o singura intrebare am; sunteti sigur ca vreti sa renuntati la H0 in favoareaa TT-urilor?

respecte
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMar Noi 04, 2008 9:29 pm

Nu! Nu cred ca voia face asta! A fost doar un gand...



04 noiembrie 2008

Astazi am facut cativa copacei dupa metoda buretelui. In prima faza sunt la uscat. Am continuat cu plantarea de tufisuri si vegetatie in zona frontala, intre linii si de-a lungul tronsonului frontal. Multe plante si in zona podului, gradina laterala si dealul cu flori (dupa cum este renumele). DETALII si POZE plus un filmulet cu noua automatizare de pe diorama. Filmul nu are comentarii.

Orasul din sufragerie Th_04-11-2008-01 Orasul din sufragerie Th_04-11-2008-02 Orasul din sufragerie Th_04-11-2008-03 Orasul din sufragerie Th_copaci-sr-01
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyDum Noi 09, 2008 8:03 pm

09 noiembrie 2008

Evolutia din 9 noiembrie 2008 fara prea multe cuvinte. cativa copecei facuti de mine, personaje, scenarii, maruntisuri dar care fac sarea si piperul dioramei... Las imaginile sa vorbeasca, mai ales ca acesta este ultimul meu post inainte de expozitie. La intoarcere voi mai posta fotografiile facute acolo si apoi... gata! Nu mai am putere nici sa lucrez la diorama si nici sa fac poze, pagini de net, posturi pe forumuri, etc. Ma retrag din viata publica. Lumea modelismului feroviar va fi un loc mai bun fara mine. Nu voi sterge situl TRENULETE.INFO, il voi lasa pana expira contractul. Adica, in situatia in care se mentine din publicitate (caci isi face plata automat din reclama) poate sa traisca atat cat are viata. Daca se inchide de la sine... sanatate. Eu nu mai pot! Bafta tuturor, ne vedem la Brasov! Pentru cine are nevoie de mine, pagina de contact il poate indruma!
Orasul din sufragerie Th_arbusti-00 Orasul din sufragerie Th_09-11-2008-73 Orasul din sufragerie Th_09-11-2008-18 Orasul din sufragerie Th_09-11-2008-90

Bafta tuturor!
Sus In jos
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyLun Noi 10, 2008 4:35 pm

sincer nu vreau sa cred ceeace ati asternut in ultima postare si tind sa cred ca este doar o chestie de moment care a aparut in urma onor dezamagiri din partea unora, trebuie sa luati o decizie care sa nu fie influentata de niciun factor
eu cred ca viata din "orasul florilor" isi va urma cursul asa cum este normal "cu intemeietorul in frunte"

respecte si multa bafta la Brasov
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMier Noi 19, 2008 8:38 pm

19 noiembrie 2008

Am aparut in ziarul Independent pe prima pagina! Orasul din Sufragerie incepe sa se arate lumii!
Orasul din sufragerie Th_independent-0
Am montat fantana arteziana in parc dar mai am de lucru la montajul electronic ce va comanda luminile fantanii. Cateva instantanee cu personajele noi puse pe diorama in diverse scenarii.
Orasul din sufragerie Th_IMG_0959 Orasul din sufragerie Th_IMG_0960 Orasul din sufragerie Th_IMG_0964
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyJoi Noi 20, 2008 12:33 pm

Atat din motive de sanatate, cat si din motive financiare, nu mai pot continua lucrul la aceasta diorama. Drept urmare diorama va fi scoasa la vanzare
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptySam Noi 22, 2008 2:22 pm

21 noiembrie 2008 - Orasul din sufragerie este in doliu!

Ieri la ora 13.30, seful de gara din Blumenberg a decedat pe aleea din fata blocului rapus de inconstienta si nepasarea unui taximetrist care nici nu a catadixit sa coboare din masina si sa vada ce crima a comis, fugind de la locul faptei cu nerusinare. Nici nu am apucat sa fac un gest intru salvarea lui...

Orasul din sufragerie Th_Foto223b Orasul din sufragerie Th_Foto224b

Bitzu era sufletul meu. Ma iubea asa cum eram, rautacios uneori, ursuz si de cele ami multe ori nepasator la nevoile lui. Nu-si dorea decat dragoste si cersea iubire cu ochisorii lui pe care nu-i voi uita niciodata. A fost langa mine o multime de ani. Amintiri incarcate acum de regrete stau gramada peste sufletul meu impietrit. Numai dupa ce pierzi pe cineva drag, realizezi cu adevarat valoarea pe care o avea fiinta respectiva. Am sufletul rupt si mintea ravasita de aceasta pierdere. Sper ca acolo sus, cineva sa aiba grija de el asa cum merita micutul meu prieten. Sper sa-l revad cat mai curand!
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptySam Noi 22, 2008 5:23 pm

O colectie de poze cu micutul Jedai, Bitzulica al meu drag... Seful meu de gara iubit!
Orasul din sufragerie Th_bitzu
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyLun Noi 24, 2008 10:05 am

Dragi prieteni!

Ma simt foarte controversat si nu stiu daca fac bine ceea ce fac. Tensiunea acumulata in ultima vreme, stresul cauzat de starea mea de sanatate, lipsa unui suport financiar pentru pasiunea mea, problemele din acest acest an cauzate de accidentul sotiei, situatia in care ma simt intretinut din pensia ei de invaliditate temporara de munca, supararea pricinuita de pierderea catelusului atat de apropiat de sufletul meu, toate acestea cred ca-mi influenteaza judecata. Am cantarit mult ceea ce mi se intampla. Presat de nevoile financiare si de lipsa posibilitatilor de a continua proiectul "Orasului din Sufragerie", am pus diorama pe un site de licitatie publica pentru vanzarea ei. In acelasi timp, dragostea ce o port acestei lucrari, pasiunea pe care o simt pentru modelism, dorinta de a continua acest proiect si de ce sa nu recunosc, posibilitatea afirmare pe plan modelistic prin prezentarea ei in cat mai multe expozitii si competitii, ma determina sa pun la indoiala rationamentul meu. Sunt eu sanatos psihic sau am o mare cadere? Am procedat bine incercand sa vand diorama sau mi-am taiat astfel posibilitatea de afirmare a talentului meu modelistic? Sa vand aceasta creatie sau sa lupt pentru continuarea muncii la acest proiect indiferente de situatie? Daca da, atunci cum sa obtin finantare pentru continuarea proiectului? Daca nu, atunci sa ma despart de acest vis al vietii mele? Ce altceva poate sa faca un handicapat respiratoriu care nu mai are alta sansa in viata? Sa continui cu acest proiect in ciuda faptului ca nu am cum sa ma finantez la nesfarsit din pensia sotiei sau sa vand si sa returnez familiei contributia mea pe ultimul an la bugetul acesteia? Iata intrebari la care imi dau seama ca nu pot raspunde. Sunt in mare dilema. Aproape ca ma consider irespondabil. Nu stiu daca am luat o buna decizie vanzandu-mi visul si ideile. Nu stiu daca e buna si ideea de a pastra diorama si de a continua acest proiect! Iata de ce supun constiintei voastre comune aceasta problema. Iata de ce va solicit spijinul! In speranta ca mai multe minti inseamna mai mult rationament corect, va rog sa dati (pentru iluminarea mea) un vot in aceasta testare. Un sfat de la forumul care a decis sa ma sponsorizeze pentru participarea la expozitie. Singurul meu sponsor! Conteaza enorm! Va rog, iertati-ma daca sunt exagerat, iartati-ma daca va stresez, dar ajutati-ma! Spuneti-mi parerea voastra, votati si lasati-mi sfaturi! Priviti si lucrarea mea si luati o decizie pentru mine! Va multumesc! Votul dvs aici!
Sus In jos
Corsarul
Corsarul
Administrator

Data de inscriere : 02/10/2008
Numarul mesajelor : 98
Locatia : Bucuresti
Interes : Modelism
Sex : masculin
https://modelism.catsboard.com
Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyLun Noi 24, 2008 10:40 am

Buna ziua

Nu stiu cat conteaza votul meu insa il primiti cu cea mai mare caldura, despre sfaturi inca nu-mi dau seama ce ati putea face pentru a rezolva problemele insa am vazut pe forum reno cateva idei cum ar fi prezentarea dioramei in locuri publice, eu zic ca ar avea ecou

multa sanatate si ganduri bune
Sus In jos
Prognosis
Prognosis
Moderator

Data de inscriere : 10/10/2008
Numarul mesajelor : 374
Sex : masculin Varsta : 62

Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie EmptyMar Noi 25, 2008 2:36 pm

Am reusit in sfarsit sa inscriptionez trenul sponsorului. Au sosit autocolantele drept pentru care multumesc lui Cosmin pentru efortul de a alerga prin Bucuresti sa mi le faca si sa mi le trimita!
Orasul din sufragerie Th_tren-sponsor-4
Sus In jos

Continut sponsorizat



Orasul din sufragerie Spiter10

Orasul din sufragerie _
MesajSubiect: Re: Orasul din sufragerie   Orasul din sufragerie Empty

Sus In jos
 

Orasul din sufragerie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Modelism de la A la Z :: Orasul din sufragerie Modeli10Modelism feroviar :: Orasul din sufragerie Modeli10Diorame-
Mergi direct la: